ESWT & PRP

.
.
ESWT (Düşük Yoğunluklu Şok Dalga Tedavisi) Nedir? 

Düşük yoğunluklu ses dalgaları ile peniste doku yenilenmesi ve yeni damar oluşumu sağlayarak sertleşme sorununa kalıcı çözüm sağlayan bir uygulamadır. ESWT yöntemi sertleşme sorunu dışında, peyronie hastalığı ve kronik prostatit tedavisinde de kullanılmaktadır.

.
.

Ürolojide ESWT Tedavisinin Avantajları

Şok dalga tedavisi anestezi gerektirmeyen bir işlem olup poliklinik şartlarında 20’şer dakikalık 6–12 seans halinde uygulanmaktadır. Her seansta ortalama 1500 atım uygulanır. Hasta uygulama sonrası günlük yaşamına devam edebilmektedir.

Ürolojide ESWT Tedavisi ile hastaların %70-80’de başarılı sonuçlar elde edildiği görülmektedir. Herhangi bir risk içermemesi, kalıcı etki göstermesi ve yüksek etkinliği nedeniyle Avrupa Üroloji Derneği Kılavuzlarında 1. basamakta önerilen tedavi yöntemleri arasında yerini almıştır.

Penise PRP Tedavisi

Penise PRP (Plasma Rich Platellet) tedavisi, kişinin kendi kanından elde edilen trombosit hücrelerinden zengin plasmanın penis içine enjekte edilmesi işlemidir. PRP Tedavisi tıpta birçok alanda kullanılmaktadır. Bu tedavilerdeki temel amaç büyüme faktörlerinden zengin trombositlerin hücre yenilenmesi ve onarımı sağlayan etkilerinden faydalanmaktır.

Penis PRP’nin Etkileri

Penise PRP tedavisi ile peniste doku yenilenmesi ve yeni damar oluşumu sağlanmaktadır. Bu etkisi sayesinde;

  • Ereksiyon (sertleşme) sorunu olan kişilerde ereksiyon problemini düzeltmek,
  • Penis boyunda ve kalınlığında artış sağlamak,
  • Peyronie Hastalığında plakların gerilemesini sağlamak amaçlanmaktadır.

PRP kişinin kendi kanından elde edildiği için bulaşıcı hastalık veya alerjik reaksiyon riski taşımaz. Sağlık için bilinen bir yan etkisi ya da riski yoktur. Ağrısız bir işlem olup, ofis şartlarında uygulanır.

ESWT (şok dalga tedavisi) nedir? Ürolojide ESWT tedavi uygulaması nasıl gerçekleşiyor? Penis PRP’nin etkileri nelerdir?

Bu videolarımda sizlere; ’’ESWT cihazı ürolojide başka hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor?ESWT cihazının hasta üzerindeki etkileri nelerdir? ’’ konularında bilgiler verdim.

DOKTORA ULAŞIN

ESWT (Şok Dalga Tedavisi) & Penis PRP Tedavisi - Üroloji Hastalıkları
Sertleşme Sorunu, iktidarsızlık, Erektil Disfonksiyon
S. KEÇELİ
AY…E

TEDAVİ EDİLEN DİĞER HASTALIKLAR