Penil Protez Uygulaması

Penis protezi (mutluluk çubuğu) ameliyatı oldukça sık uyguladığımız bir cerrahidir. Hastamızla birlikte kendisi için en uygun protez tipini belirleyip, işlemi en kaliteli marka protezleri kullanarak ve en uygun teknikle gerçekleştirmekteyiz.

Penil protez (mutluluk çubuğu) ya da diğer adıyla penis protezi nedir?

Penis protezi (mutluluk çubuğu) cinsel ilişki için gerekli sertleşmeyi (ereksiyon) sağlayamayan erkeklerde ereksiyonu sağlamak için penis içine ameliyatla yerleştirilen slikon yapıda implantlardır.

Ürolojik protezlerin avantajları nelerdir?

Hastaların ameliyattan sonraki cinsel yaşamlarında yaşlılık döneminde de performanslarının aynı şekilde sürecek olması ve hiçbir şekilde sertleşme sorunu yaşamayacak olması bu işlemin en büyük avantajıdır. Hasta ve partner memnuniyeti oldukça yüksek (>%95) bir tedavi yöntemidir ve sertleşme sorununa kalıcı çözüm getirmektedir.

Penil protez mutluluk cubuğu kararında belirleyici tetkik nedir

Penis protezi kararında belirleyici tetkik nedir?

Penis protezi kararı verirken sertleşme sorununa yol açabilecek organik ve psikojenik nedenler açısından hastadan detaylı bir anamnez alınması ve fiziki muayene yapılması oldukça önemlidir. Yine bu soruna yol açabilecek çeşitli hormonal bozukluklara ve kronik hastalıklara yönelik laboratuar testleri yapılmalıdır. Peniste venöz kaçak ya da arteryal yetmezlik gibi damarsal bozuklukların varlığını göstermek için penil doppler ultrason sıkça tercih ettiğimiz bir radyolojik incelemedir. Organik ya da psikojenik kökenli sertleşme sorunlarının ayırımını yapmada gerektiğinde NPT testi gibi yöntemlerden faydalanabilmekteyiz.

Ankara penis protezi mutluluk çubuğu tedavisi

Mutluluk Çubuğu (Penil Protez) Ameliyatı Fiyatı Ankara

Penis protezi ameliyat fiyatı tercih edilen protezin türüne, markasına, işlemi gerçekleştiren ekibin tecrübesine ve işlemin yapıldığı hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Bu işlemden en sağlıklı sonucu alabilmek için ameliyatın, tecrübeli ve bu operasyonu sık uygulayan bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi, kaliteli bir protez markasının tercih edilmesi ve kişiye uygun protez tipinin doğru belirlenmesi oldukça önemlidir.

Penil protez ameliyatı oldukça sık uyguladığımız bir cerrahidir. Hastamızla birlikte kendisi için en uygun protez tipini belirleyip, işlemi en kaliteli marka protezleri kullanarak ve en uygun teknikle gerçekleştirmekteyiz. Mutluluk çubuğu ameliyat fiyatları konusunda detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Mutluluk çubuğu (penil protez) çeşitleri nelerdir?

Penil protez çeşitleri nelerdir?

Bükülebilir (Tek Parçalı) ve Şişirilebilir (İki ve Üç Parçalı) olmak üzere iki tipi vardır. Bükülebilir tiplerde hasta ilişki sırasında penisi düzleştirmekte, bitiminde ise bükerek saklamaktadır. Şişirilebilir protezlerde ise hasta ilişki öncesi yumurtalıkların yanına yerleştirilen ufak bir pompa ile penisi şişirerek sertleştirmekte, ilişki bitiminde ise protezi indirerek normal hale getirmektedir.

Penil protez (mutluluk çubuğu) hakkında güncel paylaşımlar yaptığım instagram hesabımı beğenip takip etmeyi unutmayın.

Tek parçalı mutluluk çubuğu (penil protez) nasıl çalışır?

Tek parçalı penil protez nasıl çalışır?

Bükülebilir ya da tek parçalı penis protezleri aynı şişirilebilir protezlerde olduğu gibi ameliyatla penis içerisine yerleştirilmektedir ve dışarıdan görülmemektedir. Diğer protez tiplerinde olduğu gibi bunda da haz ve boşalma etkilenmemektedir. Kesi hattı olarak kişi sünnetli ise sünnet hattı kullanılmakta bu sayede ikinci bir kesi izi oluşmamaktadır. Bu protezler şişirilebilir olanlardan farklı olarak sürekli sert halde durmaktadır. İlişki öncesinde penis elle dik konuma getirilerek ilişkiye girilmekte, sonrasında ise penis elle bükülerek gizlenmektedir. Bu protezlerin skrotum dediğimiz testis torbası içine konulan pompası ya da karın içerisine yerleştirilen rezervuarı yoktur. Ameliyatla yerleştirilmesi ve kullanımı daha kolay olan protezlerdir. Yaşlı hastalarda ve ellerini kullanmakta sorun yaşayan hastalarda daha çok tercih edilmektedir. Yine daha ucuz olması ve mekanik arıza riskinin olmaması önemli avantajlarıdır.

İki parçalı mutluluk çubuğu (penil protez) nasıl çalışır?

2 parçalı penil protez nasıl çalışır?

Penis içerisine yerleştirilen bir çift slikon silindir ve skrotum torbası içine yerleştirilen pompadan oluşmaktadır. Kişi protezi aktive etmek istediğinde testislerin yanına yerleştirilen pompa ile penisi şişirerek sertleştirmekte, ilişki bitiminde ise penis içindeki silindirleri bükerek protezi indirmektedir. Bu protez tipi de ameliyatla penis içerisine yerleştirilmekte ve dışarıdan belli olmamaktadır. Diğer protez tiplerinde olduğu gibi bunda da haz ve boşalma etkilenmemektedir. Karın içine yerleştirilen rezervuarının olmaması ile 3 parçalı protezlerden ayrılır. Ameliyatı 3 parçalı protezlere göre biraz daha kolaydır. Ancak 3 paçalı şişirilebilir protezlerdeki doğal görüntü bu protezlerle elde edilememektedir.

Üç parçalı mutluluk çubuğu (penil protez) nasıl çalışır?

3 parçalı penil protez nasıl çalışır?

Penis içerisine yerleştirilen bir çift slikon silindir, karın içerisine yerleştirilen bir rezervuar ve skrotum torbası içine yerleştirilen pompadan oluşmaktadır. Kişi protezi aktive etmek istediğinde testislerin yanına yerleştirilen pompa ile penisi şişirerek sertleştirmekte, ilişki bitiminde ise pompa üzerindeki düğmeye basarak protezi indirmektedir. Şişirildiğinde ve indirildiğinde doğala en yakın görüntü oluşturan protezlerdir. Bu protez tipi de ameliyatla penis içerisine yerleştirilmekte ve dışarıdan belli olmamaktadır. Diğer protez tiplerinde olduğu gibi bunda da haz ve boşalma etkilenmemektedir. Daha maliyetli olması ve mekanik arıza riski tek parçalı protezlere göre önemli dezavantajlarıdır. Ancak şişirilip indirilebilmesi nedeniyle fizyolojik olarak doğala en yakın görüntüye sahip olması, indiği zaman dışarıdan belli olmaması, hasta ve partner memnuniyeti en yüksek protez cinsi olması en önemli avantajlarıdır.

Penil protez (mutluluk çubuğu) hakkında güncel paylaşımlar yaptığım facebook sayfamı beğenip takip etmeyi unutmayın.

Penis protezi (mutluluk çubuğu) çeşidinin tercihi

Penis protezi (mutluluk çubuğu) çeşidinin tercihi

Hangi protez tipinin tercih edileceğine karar verilirken hastanın beklentileri ve tercihi, yine hastanın fiziksel ve entelektüel kapasitesi ve mevcut hastalıkları göz önüne alınmalıdır. Penil protezlerin avantajları ve dezavantajları kendisine detaylı bir şekilde anlatılmalıdır.

Üç parçalı şişirilebilir protezler şişirilip indirilebilme özelliği nedeniyle doğala en yakın görüntüyü oluşturmaktadır. Bu nedenle hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen protez tipi olmaktadır. Avrupa Üroloji Kılavuzlarında da hem hasta hem de partnerinde en yüksek memnuniyet oranına sahip protez tipi olarak belirtilmektedir. Ancak şişirilebilir protezlerin maliyetli oluşu, daha uzun ameliyat ve iyileşme süreci, mekanik arıza yapma riski, el ve parmaklarını kullanmakta yetersiz kişilerin (ileri yaş, fiziksel sebepler ya da entelektüel nedenlerden ötürü) pompayı şişiremeyeceği ya da indiremeyeceği göz önünde bulundurulmalı ve hastayla bu riskler paylaşılarak protez tipine karar verilmelidir.

Mutluluk Çubuğu (Penil Protez) Ameliyatı Fiyatı Ankara

Penil protez (mutluluk çubuğu) nasıl takılıyor?

Penis protezi ameliyatı yerleştirilen protezin tipine göre yaklaşık 1-2 saat süren bir operasyondur. İşlem genel ya da spinal (belden aşağısını uyuşturma) anestezi altında yapılabilmektedir. Penisin kavernöz yapı dediğimiz süngerimsi cisimleri ameliyat sırasında bujilerle genişletilip içi boşaltılmaktadır. Boşaltılan kavernöz yapıların ölçüm çubuğu ile ölçüleri alınarak içerisine hastanın anatomisine uygun protez yerleştirilmektedir. Şişirilebilir tip protezlerde ise aynı kesiden skrotum içine pompa, karın içerisine ise rezervuar parçaları yerleştirilmektedir. Parçalar yerleştirildikten sonra kesiler protez dışarıdan görülmeyecek şekilde kapatılır. Ameliyattan 1 gün sonra hasta taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası enfeksiyon oluşmaması için doktor tarafından antibiyotik başlanır. Ameliyattan 5 hafta sonra ise protez kullanmaya başlanabilir.

Penil protez (mutluluk çubuğu) hakkında güncel videolar paylaştığım youtube kanalıma abone olmayı unutmayın.

KONU ÖZETİ

✅ Tedavi Seçeneği Penil Protez (Mutluluk Çubuğu)
✅ Çeşitleri Bükülebilir ve Şişirilebilir
✅ Avantajları Kalıcı Çözüm, Yüksek Memnuniyet
✅ Tedavi Edilen Hastalıklar Sertleşme Sorunu
✅ Tedavi Fiyatı Görüntüle

Sıkça Sorulan Sorular


Mutluluk çubuğu kimlere takılıyor?

Sertleşme sorununa diğer tedavilerden yeterli yanıt alınamadığında veya diğer yöntemlerle hastaların beklentilerinin karşılanamadığı durumlarda uygulanan 3. basamak tedavi yöntemidir.

Mutluluk çubuğu kimler için uygun değildir?

Kontrol altına alınamayan sistemik hastalığı olanlarda, ileri derecede nörolojik sorunu olanlarda, ürogenital sistemde aktif enfeksiyonu olanlarda penil protez takılması uygun olmayacaktır. Elini ve parmaklarını kullanmakta sıkıntı yaşayan ya da entelektüel kapasitesi bunu kullanmaya yeterli olmayan hastalar için şişirilebilir tip protez uygun değildir.

Penil protez ameliyatı başarı oranları nelerdir?

Penis protezi sertleşme sorununa kesin ve kalıcı çözüm sağlayan bir tedavi yöntemidir. Hasta ve partner memnuniyeti yapılan çalışmalarda %90’ın üzerinde bildirilmektedir. Hastaların bundan sonraki cinsel yaşamlarında hiçbir şekilde sertleşme sorunu yaşamayacak olması ve yaşlılık döneminde de performanslarının aynı şekilde sürecek olması bu işlemin en büyük avantajıdır. Protez ameliyatının en önemli komplikasyonları protez enfeksiyonu, mekanik arıza ve peniste ameliyat sırasında oluşabilecek yaralanmalardır. Cerrahin tecrübesi, kullanılan protezin kalitesi, ameliyat öncesi ve sonrası dikkatli hazırlık ile takip bu komplikasyonların önüne geçmek açısından önemlidir.

Penil protez ameliyatına nasıl hazırlanmak gerekir?

Penis protezi ameliyatı öncesi hastanın sistemik hastalıklar açısından değerlendirilmesi son derece önemlidir. Kontrolsüz diyabet, aktif enfekisyon varlığı ya da kanama diyatezi gibi durumlar ameliyat sonrası protez enfeksiyonu ya da kanama gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilmektedir. Hastaya bu işlemin geri dönüşsüz olduğu ve artık spontan ereksiyonların olmayacağı anlatılmalı, gerekli durumlarda psikiyatri konsültasyonu istenmelidir.

Penil protez ameliyatı sonrası

Taburculuk sonrası gündelik yaşantılarına dönebilen hastalara üç gün boyunca istirahat etmeleri ve duş almamaları önerilir. Penis dokusunun protezle bütünleşmesi ve yara yerlerinin tam anlamıyla iyileşmesi için yaklaşık 5 haftalık bir süreyle protezin kullanılmaması gerekir.

Hastanede yatış süresi nedir?

Ameliyat sonrası genellikle hastalar 1 gece hastanede kalırlar ve ertesi gün taburcu olurlar.

Penil protez implantasyonu risk taşır mı?

Penis protezi ameliyatının en önemli komplikasyonları enfeksiyon, mekanik arıza ve penis yaralanmalarıdır. Antibiyotik kaplı modern protezlerin kullanımı, ameliyat öncesi ve sonrası diyabet gibi sistemik hastalıkların kontrol altına alınması, yine ameliyat sonrası dönemde hijyen ve doktor önerilerine dikkat edilmesi ile protez enfeksiyonu görülme sıklığı oldukça azalmaktadır. Mekanik arıza şişirilebilir tip protezlerde izlenen nadir bir komplikasyon olup gelişmesi durumunda garantili protezler sayesinde ücretsiz değiştirilebilmektedir.

Penil protezde hasta ve partner memnuniyeti nasıldır?

Penis protezi sertleşme sorununa kesin ve kalıcı çözüm sağlayan bir tedavi yöntemidir. Hasta ve partner memnuniyeti yapılan çalışmalarda %90’ın üzerinde bildirilmektedir. Cinsel sağlık açısından hastaların bundan sonraki cinsel yaşamlarında hiçbir şekilde sertleşme sorunu yaşamayacak olması ve yaşlılık döneminde de performanslarının aynı şekilde sürecek olması bu işlemin en büyük avantajıdır.

Penil protez ameliyatı sonrası cinsel ilişki zamanı nedir?

Protez ameliyatı sonrası penis dokusunun protezle bütünleşmesi ve yara yerlerinin tam anlamıyla iyileşmesi için yaklaşık 5 haftalık bir süreyle cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir

Penil protez zevk verir mi?

Mutluluk çubuğu takılan hastalarda alınan zevk ve boşalma (ejakulasyon) fonksiyonu etkilenmediği için işlem sonrası orgazm aynı şekilde devam etmektedir.

Mutluluk çubuğu takılan kişi boşalır mı?

Mutluluk çubuğu takılan hastalarda meni akımı etkilenmez ve doğal yolla çocuk sahibi olabilirler. Alınan zevk ve boşalma (ejakulasyon) fonksiyonu etkilenmediği için işlem sonrası orgazm aynı şekilde devam etmektedir.

Mutluluk çubuğu sonrası penis boyu uzar mı?

Penis protezi takılan hastalarda penis boyunda herhangi bir uzama meydana gelmez. Bu konuda hastaya ameliyat öncesi gerekli bilgilendirme yapılmalı ve ameliyat öncesi penis dokusu elle gerdirilerek protez ameliyatı sonrası penis boyunun geleceği uzunluk konusunda hasta bilgilendirilmelidir.

Mutluluk çubuğu ömrü kaç yıl?

Ömür boyu kullanılan cihazlardır. Ancak enfeksiyon ya da mekanik arıza yapması durumunda çıkartılması ya da değiştirilmesi gerekebilmektedir.

Penil protez (mutluluk çubuğu) dışarıdan belli olur mu?

Protez, penisin sertleşmesini sağlayan dokuların (kavernöz yapılar) içine yerleştirilmekte olup dışardan görülmemektedir.

Penil protezin diğer yöntemlere göre üstünlüğü nedir?

Hastaların bundan sonraki cinsel yaşamlarında hiçbir şekilde erektil disfonksiyon sorunu yaşamayacak olması ve yaşlılık döneminde de performanslarının aynı şekilde sürecek olması bu işlemin en büyük avantajıdır.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Penil protez tedavisi hakkında sizden gelen sorular ve yorumlar


 

Penil Protez Uygulaması” yazısında 6 düşünce

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhaba; KKVK gereği buradan fiyat paylaşamamaktayız. Fiyat için 0 (533) 273 72 68 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

 1. Nihat Gürses diyor ki:

  Ben 59 yaşımdayım prostata kanserinden ameliyat oldum prostatam alındıktan sonra ereksion problemi oldu Protes ameliyatìnin ücretini ve iyileşme süresini öğrenmek istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim Selamlar

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Ameliyat sonrası penis dokusunun protezle bütünleşmesi ve yara yerlerinin tam anlamıyla iyileşmesi için yaklaşık 5 haftalık bir süre gereklidir. Fiyat için 0 (533) 273 72 68 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir