Penis Büyütme

Penis büyütme mümkün mü?

Doğru tedavi yöntemleri ile peniste hem uzama hem de kalınlaşma elde edilebilmektedir. Bu konuda etkinliği kanıtlanmış ameliyat yöntemleri mevcuttur. Erkekler, daha mutlu ve daha özgüvenli hissetmek istemelerinden dolayı penis boyunun daha uzun olmasını talep edebilmektedirler.

İdeal penis boyu ve kalınlığı ne olmalı?

Dünya çapında yaklaşık 15 bin erkeğin değerlendirildiği geniş bir çalışmanın sonucuna göre erekte halde ortalama penis boyu 13.12 cm, sertleşmemiş (flask) halde ise 9.16 cm olarak bulunmuştur. Penis kalınlığı için ise penis çevresi ölçüldüğünde ortalama kalınlık erekte halde ise 11.66 cm, sertleşmemiş (flask) halde 9.31 cm olarak bulunmuştur. Araştırma sonuçlarına göre her 100 erkekten sadece 5 tanesinin penis boyu 10 cm ve altında iken, yine her 100 erkekten 5 tanesinin penis boyu 16 cm ve üzerindedir. Yani erkeklerin %90’nın penis boyu 10 – 16 cm arasındadır. Bu araştırmanın ülkemizdeki sonuçlarında ise penis uzunluğu erekte halde 12.2 cm, flask halde ise 8.35 cm olarak tespit edilmiştir.

Bir erkekte erekte halde penis uzunluğunun 9–17 cm arasında olması normal kabul edilmektedir. Erekte halde penis uzunluğu 9 cm’den kısa ise bu durum mikropenis olarak adlandırılmaktadır.

penis büyütme prof dr berkan reşorlu

Penis Büyütme (Uzatma ve Kalınlaştırma) Ameliyatı Fiyatı Ankara

Penis büyütme (uzatma ve kalınlaştırma) ameliyatı fiyatı kullanılan tekniğe, işlemi gerçekleştiren ekibin tecrübesine, kullanılan malzemelerin kalitesi ve işlemin yapıldığı hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Bu ameliyatı; bu konuda oldukça deneyimli ekibimizle, en kaliteli malzemeleri kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Ameliyat ücretleri konusunda bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

penis büyütme ameliyatı

Penis büyütme ameliyatında hangi yöntem ve teknikler uygulanır?

Penis büyütme ya da penis uzatma konusunda etkinliği kanıtlanmış tek yöntem cerrahi uygulamalardır. Bu konuda en çok kullanılan ve bizim de uygulamayı tercih ettiğimiz yöntem; penisi leğen kemiğine asan asıcı bağların (suspansuar ligamanlar) kesilmesi, penis kökündeki (suprapubik bölge) yağın liposuction yöntemi ile uzaklaştırılması ve takiben cilde VY-plasti işlemi uygulanarak penisin dışarı uzatılmasıdır.

Bu operasyonla penis boyunda 2.5–4 cm’lik bir uzama elde edilebilmektedir. Penisin asıcı bağlarının kesilmesinin cinsel fonksiyonlara (sertleşme, boşalma, haz, istek) herhangi bir zararı yoktur. Günümüzde bu bağı tamamen değil %80 oranında keserek serbestleştiriyor, kestiğimiz alanın tekrar kapanmaması için araya sütürler koyuyoruz. Bu işlem sonrası 2. haftadan sonra tekrar yapışma olmaması için germe egzersizleri yapılması önemlidir.

Vakum Pompası: Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan bu cihazlar penis içerisinde kanın göllenmesine yol açarak aynı zamanda penisin hafif daha kalın görünmesini de sağlar. Ancak bu etkisi geçici bir durum olup kalıcı bir kalınlaşma sağlamamaktadır. Uzun süreli ve gereğinden fazla kullanılmaları penisin elastik dokusunda ve sinir uçlarında hasar oluşturabilmektedir.

Traksiyon Cihazı: Penis traksiyon cihazlarının en az 6 ay boyunca günde 1-4 saatlik uzun süreli kullanımı ile penis uzunluğunda artış sağlandığını bildiren küçük serili birkaç çalışma olsa da bunların güvenilirliği ve doğruluğu tartışmalıdır. Bu cihazlar günümüzde daha çok peyronie hastalığında penis eğriliğinin giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır.

ESWT ve P-Shot Tedavileri: Peniste yeni damar oluşumu ve doku yenilenmesi sağlayan bu tedavi yöntemleri damarlanma artışına bağlı peniste bir miktar kalınlaşma oluştursa da uzunluk üzerine etkileri bulunmamaktadır.

Penis kalınlaştırma nasıl yapılır?

Penis cildi altına yapılan yapılan yağ enjeksiyonu günümüzde penis kalınlaştırmanın en etkili ve güvenli yoludur. Yağ enjeksiyonu için kasık ve/veya karın bölgesinden liposuction yöntemi ile yağlar alınır ve süzülüp saflaştırıldıktan sonra penis gövdesine homojen bir şekilde dağıtılacak şekilde enjekte edilir. Genel olarak bu yöntemle penis çevresinde %25-35 oranında bir kalınlık artışı sağlamak hedeflenmektedir. Bu amaç için 30 – 100 cc yağ enjeksiyonu yeterli olmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile penis altına aktarılan yağların 6 ay sonra yaklaşık %40’ı kalmaktadır ve kalan bu yağlar ömür boyu kalıcı olmaktadır. Ancak kişi isterse yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma işlemi tekrarlanabilmektedir.

penis büyütme ve kalınlaştırma

Penis Dolgusu (Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma)

Yağ enjeksiyonu dışında hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılarak da penis gövdesinde kalınlık artışı sağlanabilmektedir. Bu dolgu maddeleri vücudumuzla uyumlu moleküller olup vücuda bir zararları yoktur. Kişinin istediği kalınlık artışına göre 5-15 adet dolgu maddesi kullanılabilmektedir.
Lokal anestezi altında klinik şartlarında uygulanabilmesi, kişinin gündelik yaşantısına devam edebilmesi, topaklanma ve şekil bozukluklarının izlenmemesi en büyük avantajlarıdır. Sağlamış olduğu kalınlık artışı etkisi 1-2 yıl arasında sürmektedir ancak kişi istediği zaman tekrarlanabilen bir uygulamadır. Penis başına da uygulandığı takdirde boşalma süresini de uzatarak erken boşalma sorununa da çözüm sağlamaktadır.

Hyaluronik asit içeren dolgu maddelerinin kalınlık artışı etkilerini tam olarak gösterebilmesi için işlemin üzerinden 10 gün geçmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda hyaluronik asit su toplayarak şişmekte ve penis etrafında esas kalınlık artışı etkisini göstermektedir. İşlem sonrası genellikle 1 hafta sonra hastalar cinsel aktivitede bulunabilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı hakkında güncel paylaşımlar yaptığım instagram hesabımı beğenip takip etmeyi unutmayın.

gömülü penis ameliyatı ile penis büyütme

Gömülü penis ameliyatı nedir?

Bazen kilolu insanlarda penis cilt altına gömülü vaziyette olabilmektedir. Bu durumda suspansuar ligamanları kesmeden sadece o bölgedeki yağlar alınarak penis görünürlüğünde artma dolayısıyla penis boyunda uzama sağlanabilmektedir.

perdeli penis ameliyatı tedavisi

Perdeli penis ameliyatı nedir?

Yine bazı kişilerde penis alt kısmı ile skrotum dediğimiz torba arasında yelpaze gibi duran bir deri parçası bulunmaktadır. Bu duruma perdeli penis veya penoskrotal web adı verilmektedir. Doğumsal ya da hatalı sünnetlere bağlı oluşan bu durum penisi olduğundan kısa göstermekte ve cinsel ilişki sırasında rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Tedavide ameliyatla bu deri parçası çıkarılır ve penisin daha uzun görünür olması sağlanır.

Penis büyütme ameliyatı hakkında güncel paylaşımlar yaptığım facebook sayfamı beğenip takip etmeyi unutmayın.

Dolgu enjeksiyonu ile penis başı büyütme

Dolgu enjeksiyonu ile penis başı (glans) büyütülmesi nasıl yapılır?

Hyaluronik asit içeren dermal dolgular penis başına uygulandığında hem burda bir boyut artışı sağlamakta hem de duyarlılığı azaltarak boşalma süresini uzatmaktadır.Ayrıca erken boşalma sorunları ile ilgili sayfamızı buradan inceleyebilirsiniz.

Tek başına uygulanacaksa genellikle lokal anestezi altında yapılan ve yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir.

penis büyütme sonrası cinsel ilişki

Penis boyunun cinsel ilişkiye etkisi nasıldır?

Penis boyunun cinsel tatmin üzerine etkisi ile ilgili henüz net bir görüş birliği yoktur. Bu konuda yapılmış çalışmaların ve araştırmaların bir kısmında daha iri veya daha kalın bir penisin kadınlarda daha yüksek cinsel tatminle alakalı olduğu bildirilirken, bir kısmında ise bu konuda penis boyutunun etkisinin olmadığı hatta olumsuz etkilerinin olduğunu ortaya koymaktadır. Fakat genel olarak daha uzun ve kalın bir penisin vajinal duvarı daha güçlü ve tümüyle uyaracağı için daha güçlü ve uzun orgazm sağlayacağı, kadında cinsel tatmin bakımından avantaj sağlayacağı düşünülmektedir.

Kadınlar üzerinde penis boyunun önemi için yapılan araştırmalarda ise kadınların büyük çoğunluğunun erkeklerin sandığı kadar penis boyuna önem vermediği anlaşılmaktadır. Dr. Veale’nin araştırma sonucunda da kadınların %85’nin cinsel tercihlerinde penis boyutunu bir kriter olarak almadığını ortaya koymuştur. Aynı çalışmada evli kadınların %80’ni eşinin penis boyundan memnun olduğunu ve penis boyunun daha uzun olmasını tercih etmeyeceğini bildirmiştir.

Bunun yanı sıra 2013 yılında internet üzerinden yapılan bir çalışmada farklı erkek vücut yapılarının kadınlar tarafından değerlendirilmesi istenmiştir. Erekte olmayan penis boyu daha iri olan, daha kaslı ve daha uzun boylu erkekler kadınlar tarafından daha çekici bulunmuştur. Ancak penis boyu belli bir uzunluğun üzerine çıkan erkeklerde, kadınlar tarafından çekiciliğin azaldığı görülmüştür.

Tarihsel biyolojik gelişimine baktığımızda insanların, diğer primat türlerine göre en iri ve uzun penis yapısına sahip olduğunu görüyoruz. Bu durumun insanların evrimsel gelişim sürecinde iri penis yapısının sağladığı avantajlar nedeniyle bilinçsiz ya da bilinçli olarak dişiler tarafından tercih edildiğinden yani cinsel seçilimden kaynaklandığına inanılmaktadır.

Penis büyütme ameliyatı hakkında güncel videolar paylaştığım youtube kanalıma abone olmayı unutmayın.

KONU ÖZETİ

✅ Tedavi Seçeneği Penis Büyütme Ameliyatı
✅ Tedavi Çeşitleri Penis Uzatma, Penis Kalınlaştırma
✅ Tedavi Edilen Hastalıklar Mikropenis, Gömülü Penis, Perdeli Penis
✅ Tedavi Fiyatı Görüntüle

Sıkça Sorulan Sorular


Penis kaç yaşına kadar uzar?

Penis, puberte (ergenlik dönemi) ile birlikte hızlı bir büyüme sürecine girer. Yaklaşık 3-4 yıl süren ergenlik dönemi boyunca kalınlık ve uzunluk bakımından oldukça hızlı büyüyen penis puberte bittikten sonra yaklaşık 20 yaşına kadar büyümeye hafif de olsa devam etmektedir.

İdeal boyda penisi olanlar neden büyütmek ister?

Özellikle genç erkekler arasında penis boyu, boşalma süresi ve seksüel ilişki sayısı bir çekişme aracı ve güç göstergesi olarak ön plana çıkmaktadır.  Çoğu zaman erkekler porno filmlerde izlediklerinin standart olduğunu düşünerek ya da birbirlerine anlattıkları anlamsız iddialara inanarak yersiz endişelere kapılmakta ve bu konularda tedavi arayışına girmektedir.

Penis büyütme operasyonu hangi durumlarda tercih edilir?

Penis büyütme ameliyatı penis kalınlığının ve uzunluğunun yetersiz olduğu durumlarda tercih edilmektedir.

Dartos kas egzersizleriyle penis büyütme mümkün mü?

Dartos kası ve kremaster kası testislerin optimal sıcaklığını koruma fonksiyonunu yürüten düz kas yapısında kaslardır. Soğuk havalarda testisleri yukarı çekip skrotum dediğimiz torbayı büzmektedirler. Bu kasların penisle bir ilgileri yoktur. Dolayısıyla penis büyütme gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca düz kas yapısındaki kaslar istemsiz çalışan yapılardır ve bunlar üzerinde çizgili kaslarda olduğu gibi hükmetme yeteneğimiz yoktur. Dolayısıyla bu kaslar üzerinde egzersiz yapma diye bir durum da söz konusu değildir.

Penis bağı kesmenin penis uzunluğuna katkısı nedir?

Penisi leğen kemiğine asan asıcı bağların (suspansuar ligamanlar) kesilmesi, penis kökündeki (suprapubik bölge) yağın liposuction yöntemi ile uzaklaştırılması ve takiben cilde VY-plasti işlemi uygulanarak penisin dışarı uzatılmasıdır. Bu operasyonla penis boyunda 2.5–4 cm’lik bir uzama elde edilebilmektedir. Penisin asıcı bağlarının kesilmesinin cinsel fonksiyonlara (sertleşme, boşalma, haz, istek) herhangi bir zararı yoktur.

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

M. KARAGÖZ
S. KEÇELİ

HABERLER

Tüm haberleri incele

Tedavi Edilen Diğer Hastalıklar


Varikosel ameliyatı Ankara
penis büyütme ameliyatı fiyatı ankara

Penis büyütme hakkında sizden gelen sorular ve yorumlar


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir