Penis Büyütme

Penis büyütme mümkün mü?

Doğru tedavi yöntemleri ile peniste hem uzama hem de kalınlaşma elde edilebilmektedir. Bu konuda etkinliği kanıtlanmış ameliyat yöntemleri mevcuttur. Erkekler, daha mutlu ve daha özgüvenli hissetmek istemelerinden dolayı penis boyunun daha uzun olmasını talep edebilmektedirler.

İdeal penis boyu ve kalınlığı ne olmalı?

Dünya çapında yaklaşık 15 bin erkeğin değerlendirildiği geniş bir çalışmanın sonucuna göre erekte halde ortalama penis boyu 13.12 cm, sertleşmemiş (flask) halde ise 9.16 cm olarak bulunmuştur. Penis kalınlığı için ise penis çevresi ölçüldüğünde ortalama kalınlık erekte halde ise 11.66 cm, sertleşmemiş (flask) halde 9.31 cm olarak bulunmuştur. Araştırma sonuçlarına göre her 100 erkekten sadece 5 tanesinin penis boyu 10 cm ve altında iken, yine her 100 erkekten 5 tanesinin penis boyu 16 cm ve üzerindedir. Yani erkeklerin %90’nın penis boyu 10 – 16 cm arasındadır. Bu araştırmanın ülkemizdeki sonuçlarında ise penis uzunluğu erekte halde 12.2 cm, flask halde ise 8.35 cm olarak tespit edilmiştir.

Bir erkekte erekte halde penis uzunluğunun 9–17 cm arasında olması normal kabul edilmektedir. Erekte halde penis uzunluğu 9 cm’den kısa ise bu durum mikropenis olarak adlandırılmaktadır.

penis büyütme uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı fiyatı ankara

Penis Büyütme (Uzatma ve Kalınlaştırma) Ameliyatı Fiyatı Ankara

Penis büyütme (uzatma ve kalınlaştırma) ameliyatı fiyatı kullanılan tekniğe, işlemi gerçekleştiren ekibin tecrübesine, kullanılan malzemelerin kalitesi ve işlemin yapıldığı hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Bu ameliyatı; bu konuda oldukça deneyimli ekibimizle, en kaliteli malzemeleri kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Ameliyat ücretleri konusunda bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Penis büyütme ameliyatı, penis uzatma ve penis kalınlaştırma basamaklarından oluşan iki basamaklı bir işlemdir.

 

Penis uzatma ameliyatında hangi yöntem ve teknikler uygulanır?

Penis uzatma konusunda etkinliği kanıtlanmış tek yöntem cerrahi uygulamalardır. Bu konuda en çok kullanılan ve bizim de uygulamayı tercih ettiğimiz yöntem; penisi leğen kemiğine asan asıcı bağların (suspansuar ligaman) kesilmesi, penis kökündeki (suprapubik bölge) yağın liposuction yöntemi ile uzaklaştırılması ve takiben cilde VY- plasti gibi cilt ilerletme işlemi uygulanarak penisin dışarı uzatılmasıdır.

Bu operasyonla penis boyunda 2–4 cm’lik bir uzama elde edilebilmektedir. Penisin asıcı bağlarının kesilmesinin bu konuda deneyimli cerrahlarca yapıldığında cinsel fonksiyonlara (sertleşme, boşalma, haz, istek) herhangi bir zararı yoktur.

Kestiğimiz alanın tekrar kapanmaması için araya sütürler konulmaktadır. Bu işlem sonrası 2. haftadan sonra tekrar yapışma olmaması için germe egzersizlerinin yapılması da önemlidir. Ameliyat sonrası 3-6 ay traksiyon cihazı kullananlarda kullanmayanlara oranla 1,3 cm daha fazla uzama elde edildiği bildirilmektedir.

Diğer penis uzatma prosedürlerine göre daha hızlı, basit ve güvenli olması en o nemli avantajıdır. İşlem sonrası aynı gün taburculuk da mümkündür.

Eğer kişide penis alt kısmı ile skrotum adını verdiğimiz torba arasında perde şeklinde deri parçası varsa bu duruma perdeli penis (penoscrotal web) adı verilmektedir. Doğumsal ya da hatalı sünnetlere bağlı oluşan bu durum da penisi olduğundan daha kısa göstermektedir. Eğer kişide bu durum mevcutsa aynı seansta ameliyatla bu deri parçası da çıkarılır ve penisin daha uzun görünür olması sağlanmaktadır.

Penis kalınlaştırma nasıl yapılır?

Penis kalınlığını arttırmaya yönelik yapılan girişimler 3 başlık altında incelenmektedir;

1. Enjeksiyon Tedavileri (Yağ Enjeksiyonu ve Hyaluronik Asit İçerikli Dolgular)
2. Greft Teknikleri
3. Cilt Altı Penil İmplantlar

Greft teknikleri ve cilt altı penil implantlar, kalıcı teknikler olarak ifade edilseler de henüz penis kalınlaştırma için deneysel tedavi yöntemleri olarak kabul edilmeleri, düşük hasta memnuniyeti ve penil nekroz gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilmeleri nedeniyle şu an için Avrupa Üroloji Kılavuzlarında penis kalınlaştırma amacıyla kullanılmaları önerilmemektedir.

Penis cildi altına yapılan yapılan yağ enjeksiyonu günümüzde penis kalınlaştırmanın en etkili ve güvenli yollarından birisidir. Yağ enjeksiyonu için kasık ve/veya karın bölgesinden liposuction yöntemi ile yağlar alınır ve süzülüp saflaştırıldıktan sonra penis gövdesine homojen olarak dağıtılacak şekilde enjekte edilir.

Genel olarak bu yöntemle penis çevresinde %25-35 oranında bir kalınlık artışı sağlamak hedeflenmektedir. Bu amaç için kişinin penis boyuna ve isteğine göre 30 – 100 cc yağ enjeksiyonu yeterli olmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile penis altına aktarılan yağların 6 ay sonra yaklaşık %40’ı kalmaktadır ve kalan bu yağlar ömür boyu kalıcı olmaktadır. Ancak kişi isterse yağ enjeksiyonu ya da dermal dolgular ile penis kalınlaştırma işlemi tekrar yapılabilmektedir.

Penis Dolgusu (Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma)

Hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddeleri kullanılarak penis gövdesinde kalınlık artışı sağlayan penis dolgusu, lokal anestezi ile klinik ortamında gerçekleştirilen 15 dakikalık bir işlemdir. Bu teknik ameliyathane ortamı gerektirmediği için ameliyatsız penis kalınlaştırma olarak da adlandırılmaktadır.

Hyaluronik asit yapıdaki dolgu maddeleri vücutta doğal olarak bulunan biyolojik uyumlu moleküller olup, peniste kullanımı ile ilgili bildirilen önemli bir yan etkisi yoktur ve kullanımları son derece güvenli kabul edilmektedir. Bu nedenle Avrupa Üroloji Kılavuzlarında en güvenli ve hasta memnuniyeti en yüksek penis kalınlaştırma yöntemi olarak ifade edilmektedir.

Kişinin istediği kalınlık artışına göre 5-20 adet arası dolgu maddesi kullanılabilmektedir. Lokal anestezi altında klinik şartlarında uygulanabilmesi, kişinin gündelik yaşantısına devam edebilmesi, topaklanma ve şekil bozukluklarının izlenmemesi, ciddi yan etkilerinin olmaması en büyük avantajlarıdır.

Bu işlemin sağlamış olduğu kalınlık artışının etki süresi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte kaliteli bir dolgu maddesi kullanıldığında ortalama 1 yıl sürmektedir. İstenildiği zaman tekrar edilebilir bir uygulama olduğu unutulmamalıdır. Penis başına uygulandığı takdirde boşalma süresini de uzatarak erken boşalma sorununa da çözüm sağlamaktadır.

Hyaluronik asit içeren dolgu maddelerinin kalınlık artışı etkilerini tam olarak gösterebilmesi için işlemin üzerinden 10 gün geçmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda dolgu maddesi su toplayarak şişmekte ve penis etrafında esas kalınlık artışı etkisini göstermektedir. İşlem sonrası kişi normal hayatına devam edebilmekte, sadece takip eden 1 haftalık süreçte cinsel aktiviteden uzak durması ve dar sıkı kıyafetler giymemesi gerekmektedir.

Penis büyütme ameliyatı hakkında güncel paylaşımlar yaptığım instagram hesabımı beğenip takip etmeyi unutmayın.

gömülü penis ameliyatı ile penis büyütme

Gömülü penis ameliyatı nedir?

Bazen kilolu insanlarda penis cilt altına gömülü vaziyette olabilmektedir. Bu durumda suspansuar ligamanları kesmeden sadece o bölgedeki yağlar alınarak penis görünürlüğünde artma dolayısıyla penis boyunda uzama sağlanabilmektedir.

perdeli penis ameliyatı tedavisi

Perdeli penis ameliyatı nedir?

Yine bazı kişilerde penis alt kısmı ile skrotum dediğimiz torba arasında yelpaze gibi duran bir deri parçası bulunmaktadır. Bu duruma perdeli penis veya penoskrotal web adı verilmektedir. Doğumsal ya da hatalı sünnetlere bağlı oluşan bu durum penisi olduğundan kısa göstermekte ve cinsel ilişki sırasında rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Tedavide ameliyatla bu deri parçası çıkarılır ve penisin daha uzun görünür olması sağlanır.

Penis büyütme ameliyatı hakkında güncel paylaşımlar yaptığım facebook sayfamı beğenip takip etmeyi unutmayın.

Dolgu enjeksiyonu ile penis başı büyütme

Dolgu enjeksiyonu ile penis başı (glans) büyütülmesi nasıl yapılır?

Hyaluronik asit içeren dermal dolgular penis başına uygulandığında hem burda bir boyut artışı sağlamakta hem de duyarlılığı azaltarak boşalma süresini uzatmaktadır.Ayrıca erken boşalma sorunları ile ilgili sayfamızı buradan inceleyebilirsiniz.

Tek başına uygulanacaksa genellikle lokal anestezi altında yapılan ve yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir.

Erkekler neden daha büyük penis ister

Penis boyunun cinsel ilişkiye etkisi nasıldır?

Penis boyunun cinsel tatmin üzerine etkisi ile ilgili henüz net bir görüş birliği yoktur. Bu konuda yapılmış çalışmaların ve araştırmaların bir kısmında daha iri veya daha kalın bir penisin kadınlarda daha yüksek cinsel tatminle alakalı olduğu bildirilirken, bir kısmında ise bu konuda penis boyutunun etkisinin olmadığı hatta olumsuz etkilerinin olduğunu ortaya koymaktadır. Fakat genel olarak daha uzun ve kalın bir penisin vajinal duvarı daha güçlü ve tümüyle uyaracağı için daha güçlü ve uzun orgazm sağlayacağı, kadında cinsel tatmin bakımından avantaj sağlayacağı düşünülmektedir.

Kadınlar üzerinde penis boyunun önemi için yapılan araştırmalarda ise kadınların büyük çoğunluğunun erkeklerin sandığı kadar penis boyuna önem vermediği anlaşılmaktadır. Dr. Veale’nin araştırma sonucunda da kadınların %85’nin cinsel tercihlerinde penis boyutunu bir kriter olarak almadığını ortaya koymuştur. Aynı çalışmada evli kadınların %80’ni eşinin penis boyundan memnun olduğunu ve penis boyunun daha uzun olmasını tercih etmeyeceğini bildirmiştir.

Bunun yanı sıra 2013 yılında internet üzerinden yapılan bir çalışmada farklı erkek vücut yapılarının kadınlar tarafından değerlendirilmesi istenmiştir. Erekte olmayan penis boyu daha iri olan, daha kaslı ve daha uzun boylu erkekler kadınlar tarafından daha çekici bulunmuştur. Ancak penis boyu belli bir uzunluğun üzerine çıkan erkeklerde, kadınlar tarafından çekiciliğin azaldığı görülmüştür.

Tarihsel biyolojik gelişimine baktığımızda insanların, diğer primat türlerine göre en iri ve uzun penis yapısına sahip olduğunu görüyoruz. Bu durumun insanların evrimsel gelişim sürecinde iri penis yapısının sağladığı avantajlar nedeniyle bilinçsiz ya da bilinçli olarak dişiler tarafından tercih edildiğinden yani cinsel seçilimden kaynaklandığına inanılmaktadır.

Penis büyütme ameliyatı hakkında güncel videolar paylaştığım youtube kanalıma abone olmayı unutmayın.

KONU ÖZETİ

✅ Tedavi Seçeneği Penis Büyütme Ameliyatı
✅ Tedavi Çeşitleri Penis Uzatma, Penis Kalınlaştırma
✅ Tedavi Edilen Hastalıklar Mikropenis, Gömülü Penis, Perdeli Penis
✅ Tedavi Fiyatı Görüntüle

Sıkça Sorulan Sorular


Penis kaç yaşına kadar uzar?

Penis, puberte (ergenlik dönemi) ile birlikte hızlı bir büyüme sürecine girer. Yaklaşık 3-4 yıl süren ergenlik dönemi boyunca kalınlık ve uzunluk bakımından oldukça hızlı büyüyen penis puberte bittikten sonra yaklaşık 20 yaşına kadar büyümeye hafif de olsa devam etmektedir.

İdeal boyda penisi olanlar neden büyütmek ister?

Özellikle genç erkekler arasında penis boyu, boşalma süresi ve seksüel ilişki sayısı bir çekişme aracı ve güç göstergesi olarak ön plana çıkmaktadır.  Çoğu zaman erkekler porno filmlerde izlediklerinin standart olduğunu düşünerek ya da birbirlerine anlattıkları anlamsız iddialara inanarak yersiz endişelere kapılmakta ve bu konularda tedavi arayışına girmektedir.

Penis büyütme operasyonu hangi durumlarda tercih edilir?

Penis büyütme ameliyatı penis kalınlığının ve uzunluğunun yetersiz olduğu durumlarda tercih edilmektedir.

Dartos kas egzersizleriyle penis büyütme mümkün mü?

Dartos kası ve kremaster kası testislerin optimal sıcaklığını koruma fonksiyonunu yürüten düz kas yapısında kaslardır. Soğuk havalarda testisleri yukarı çekip skrotum dediğimiz torbayı büzmektedirler. Bu kasların penisle bir ilgileri yoktur. Dolayısıyla penis büyütme gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca düz kas yapısındaki kaslar istemsiz çalışan yapılardır ve bunlar üzerinde çizgili kaslarda olduğu gibi hükmetme yeteneğimiz yoktur. Dolayısıyla bu kaslar üzerinde egzersiz yapma diye bir durum da söz konusu değildir.

Penis bağı kesmenin penis uzunluğuna katkısı nedir?

Penisi leğen kemiğine asan asıcı bağların (suspansuar ligamanlar) kesilmesi, penis kökündeki (suprapubik bölge) yağın liposuction yöntemi ile uzaklaştırılması ve takiben cilde VY-plasti işlemi uygulanarak penisin dışarı uzatılmasıdır. Bu operasyonla penis boyunda 2.5–4 cm’lik bir uzama elde edilebilmektedir. Penisin asıcı bağlarının kesilmesinin cinsel fonksiyonlara (sertleşme, boşalma, haz, istek) herhangi bir zararı olmadığından cinsel sağlık sorununa sebep olmaz..

NOT : Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Haberler

HÜRRİYET – AİLE

Tüm haberleri incele

Penis büyütme hakkında sizden gelen sorular ve yorumlar


 

Penis Büyütme” yazısında 23 düşünce

 1. Gökhan diyor ki:

  Merhaba hocam Rize ilinde ikamet ediyorum ve penis büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ereksiyon halinde penis boyum 11-12 cm, kaç cm’ye kadar uzatabiliriz ve penis uzatma ameliyatı fiyatı ne kadardır?

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Penis büyütme ameliyatı ile penis boyunda 2.5 – 4 cm’lik bir uzama elde edilebilmektedir. Net cevabı detaylı muayene sonrası vermek mümkün. KKVK gereği buradan fiyat paylaşamamaktayız. Telefon numaralarımızdan iletişime geçmenizi rica ederim.

 2. Akın diyor ki:

  Hocam yıllardır sertleşme sorunu ve ufak olmasından dolayı sorun yaşıyorum ve hiç tıpa başvurmadim utandım sıkıldım ama artık bi çözüm bulmak istiyorum. Bende her erkek gibi cinsel konuda kendimi yeterli hissetmek istiyorum yaşım 33 herkes gibi evlenip çocuk sahibi olmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Geçmiş olsun. Ön bilgilendirme için sertleşme sorunu yazımı okumanızı tavsiye ederim. Fakat sorununuzla ilgili detaylı muayene ile durumunuzun incelendikten sonra uygun tedavi yönteminin belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için iletişim numaralarımızında randevu almanız gerekmektedir.

 3. Can diyor ki:

  Hocam merhabalar ben 15 yaşındayım penis boyum 16 cm kalınlığı 4 cm penis boyum ortalamanin üstünde olsa bile yinede yeterli olduğunu düşünmüyorum sevdiğim kız 20 cm istiyor penisimi nasıl uzatabilirim

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhaba Can Bey, ön bilgi için penis büyütme ile ilgili yukarıda ki yazımızı detaylıca okumanızı tavsiye ederim. Muayene ve ameliyat fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için 0 (533) 273 72 68 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhaba; KKVK gereği buradan fiyat paylaşamamaktayız. Fiyat için 0 (533) 273 72 68 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhaba Abdullah Bey; KKVK gereği buradan fiyat paylaşamamaktayız. Ameliyat fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için 0 (533) 273 72 68 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Perdeli penis ameliyatı ve penisin üst kısmında ki yağların alınması penisin daha uzun görünmesini sağlar.

 4. Alettin diyor ki:

  Yeriniz Ankaranın neresinde kendim Ankara’da oturuyorum penisim çok ufak deyil ama yinede iki veya dört santim uzatmak istiyorum fiyat ortalama ne kadar ve ortalama amaliyat ne kadar sürüyor

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhabalar; yerimiz Çankaya’dadır. İletişim sayfamızdan konumumuzu daha detaylı inceleyebilirsiniz. Penis büyütme ameliyatı ortalama 1 saat sürmektedir. KKVK gereği buradan fiyat paylaşamamaktayız. Penis büyütme ameliyatı fiyatlarımız için telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhaba; penis büyütme tedavi süreçleri ve sonuçları hakkında net bilgi için detaylı muayene gerekmektedir. Muayene için +90 (533) 273 72 68 numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhaba; KKVK gereği buradan fiyat bilgisi paylaşamamaktayız. Penis kalınlaştıma ameliyatı ücreti için 0 (533) 273 72 68 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz.

  • Prof. Dr. Berkan REŞORLU diyor ki:

   Merhabalar, penis büyütme ameliyatında uygulanan yöntemler 4 cm’ye kadar uzama imkanı sunmaktadır. Ameliyat sırasında maksimum uzama esas alındığından, ameliyatın tekrarı söz konusu olmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir